Přístav 18600 je projekt, který přitahuje tvůrčí lidi mnoha oblastí. Pracujeme na tom, aby se jejich vztah k našemu místu do něj promítl – každoročně pořádáme soutěž pro architekty do 35 let, díky níž postupně vybavujeme prostor mobiliářem. V roce 2014 to byl betonový ztracený nábytek, v roce 2015 betonové skulptury s přístavní tematikou, rok 2016 k nám přinesl drobnou lešeňovou „hrotírnu“. Od loňského roku pak máme zbrusu nový Viniční altán s tou nejkrásnější vyhlídkou na Holešovice.

Děje se toho u nás ale mnohem víc. Osu programu v Přístavu 18600 sice vytváříme sami, ale rádi přijímáme nové podněty a nápady – umožňujeme tak pořádání různých akcí, oslav, dětských dnů, diskusí či přednášek. Fantazii se meze nekladou s jednou podmínkou – prostor i program musí zůstat otevřené všem a bavit i je.

Za to, že Přístav existuje, vděčíme mnohým. V prní řadě jsou to lidé kolem nás, kteří nás podpořili v úvodu nejen v kampani Deset iPhonů pro Přístav 18600, ale podporují nás i nadále. Poděkování zasluhuje i Magistrát hl. m. Prahy, Městská část Praha 8, TBG Metrostav Rohanský ostrov, Nadace VIA, Lokál Hamburk, Jatka 78 a mnozí další.